Sumber Rujukan Globalisasi Anda

KEPUTUSAN RASMI PRU 15

Berikut adalah keputusan rasmi bagi kerusi Parlimen Pilihan Raya ke-15 (PRU-15):

P003 Arau dimenangi calon PN Datuk Seri Shahidan Kassim dengan majoriti 23,216 undi.

P004 Langkawi dimenangi Mohd Suhaimi Abdullah (PN-Bersatu) dengan majoriti 13,518 undi.

P007 Padang Terap dimenangi Nurul Amin Hamid (PN-PAS) dengan majoriti 10,959 undi.

P009 Alor Setar dimenangi Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PN-PAS) dengan majoriti 9,931 undi.

P013 Sik dimenangi Ahmad Tarmizi Sulaiman (PN-PAS) dengan majoriti 21,787 undi.

P018 Kulim-Bandar Baharu dimenangi Roslan Hashim (PN-Bersatu) dengan majoriti 13,061 undi.

P019 Tumpat dimenangi Datuk Mumtaz Md Nawi (PAS) dengan majoriti 17,500 undi.

P020 Pengkalan Chepa dimenangi Datuk Marzuk (PAS) dengan majoriti 38,270 undi.

P021 Kota Bharu dimenangi Datuk Seri Takiyuddin Hassan (PAS) dengan majoriti 22,613 undi.

P022 Pasir Mas dimenangi Ahmad Fadhli Shaary (PAS) dengan majoriti, 30,717 undi.

P025 BACHOK dimenangi MOHD SYAHIR CHE SULAIMAN (PAS) dengan majoriti 29,901 undi

P026 Ketereh dimenangi Mejar Jen (B) Datuk Khlir Mohd Nor (PAS-Bersatu) dengan majoriti 23,107 undi.

P027 Tanah Merah dimenangi Datuk Seri Ikmal Hisham (PAS-Bersatu) dengan 44,485 undi.

P028 Pasir Puteh dimenangi Datuk Dr Nik Muhammad Zawawi Salleh (PAS) denga majoriti 29,109 undi.

P029 Machang dimenangi Wan Ahmad Fayhsal (PAS) dengan majoriti 10,154 undi.

P030 Jeli dimenangi Zahari Kechik (PAS-Bersatu) dengan majoriti 12,464 undi.

P031 Kuala Krai dimenangi Abdul Latiff Abdul Rahman (PAS) dengan majoriti 25,188 undi.

P033 Besut dimenangi Datuk Che Mohamad Zulkifly Jusoh (PAS) dengan majoriti 18,666 undi.

P034 Setiu dimenangi Shaharizukirnain Abd Kadir (PAS) dengan majoriti 19,032 undi.

P036 Kuala Terengganu dimenangi Datuk Amzad Hashim (PAS) dengan majoriti 40,907 undi.

P037 Marang dimenangi Tan Sri Abdul Hadi Awang (PAS) dengan majoriti 41,729 undi.

P040 Kemaman dimenangi Che Alias Hamid (PAS) dengan majoriti 27,179 undi.

keputusan pru 15

P043 Bagan dimenangi Lim Guan Eng (DAP) dengan majoriti 49,548 undi.

P049 Tanjong dimenangi Lim Hui Ying (PH) dengan majoriti 28,754.

P050 Jelutong dimenangi SN Rayer (PH) dengan majoriti 38,604 undi.

P090 Bera dimenangi Datuk Seri Ismail Sabri (BN) dengan majoriti 16,695 undi.

P094 Hulu Selangor dimenangi Hasnizan Harun (PN) dengan majoriti 1,562 undi.

P095 Tanjong Karang dimenangi Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi dari (PN) dengan majoriti 2,180.

P099 Ampang dimenangi Rodziah Ismail (PH) dengan majoriti 29,681 undi.

P100 Pandan, dimenangi Rafizi Ramli (PH) dengan majoriti 48,296 undi.

P101 Hulu Langat dimenangi Mohd Sany Hamzan (PH) dengan majoriti 14,896 undi.

P181 Tenom dimenangi Riduan Rubin (Bebas) dengan majoriti 1,108 undi.

P119 Titiwangsa dimenangi Datuk Seri Johari Ghani (BN) dengan majoriti 4,632 undi.

P125 Putrajaya dimenangi Datuk Dr Radzi Jidin (PN) dengan majoriti 2,310 undi.

P129 Kuala Pilah dimenangi Datuk Adnan Abu Hassan (BN) dengan majoriti 6,483 undi.

P133 Tampin dimenangi Mohd Isam Mohd Isa dari BN dengan majoriti 1,276.

P134 Masjid Tanah dimenangi Datuk Mas Ermieyati dari PN dengan majoriti 4,411.

P135 Alor Gajah dimenangi Adly Zahari (PH) dengan majoriti 890 undi.

P136 Tangga Batu dimenangi Bakri Jamaluddin (PN-PAS) dengan majoriti 8,849 undi.

P137 Hang Tuah Jaya dimenangi Adam Adli Abd Halim (PH) dengan majoriti 8,638.

P138 Kota Melaka dimenangi Khoo Poay Tiong (PH) dengan majoriti 46,420 undi.

P139 Jasin dimenangi Zulkifli Ismail (PN) dengan majoriti 322 undi

P140 Segamat dimenangi R Yuneswaran (PH) dengan majoriti 5,669 undi.

P145 Bakri dimenangi Tan Hong Pin (PH) dengan majoriti 19,254.

P146 Muar dimenangi Syed Saddiq Syed Abdul Rahman (MUDA) dengan majoriti 1,345

P152 Kluang dimenangi Wong Shu Qi (PH) dengan majoriti 26,406 undi.

P156 Kota Tinggi dimenangi calon BN, Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin dengan majoriti 8,390 undi.

P157 Pengerang dimenangi calon BN, Datuk Seri Azalina Othman Said dengan majoriti 5,010 undi.

P158 Tebrau dimenangi Jimmy Puah (PH) dengan majoriti 30,720 undi.

P159 Pasir Gusang dimenangi Hassan Abdul Karim (PH) dengan majoriti 31,558 undi.

P161 Pulai dimenangi Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH) dengan majoriti 33,174 undi.

P162 Iskandar Puteri dimenangi Liew Chin Tong (PH) dengan majoriti 60,036 undi.

P172 Kota Kinabalu dimenangi Chan Foong Hin (PH-DAP) dengan majoriti 24,086 undi.

P176 Kimanis dimenangi Mohamad Alamin (BN) dengan majoriti 3,037.

P177 Beaufort dimenangi Datuk Siti Aminah Aching (BN) dengan majoriti 2,518

P178 Sipitang dimenangi Datuk Matbali Musah (GRS) dengan majoriti 4,691 undi.

P192 Mas Gading dimenangi Mordi Anak Bimol (PH-DAP) dengan majoriti 5,480

P194 Petra Jaya dimenangi Fadillah Yusof (GPS) dengan majoriti 41,363 undi.

P186 Sandakan dimenangi Vivian Wong Shir Yee (PH-DAP) dengan majoriti 11,521 undi.

P195 Bandar Kuching dimenangi Dr Kelvin Yii Lee Wuen (DAP-PH) dengan majoriti 28,891 undi.

P196 Jasin dimenangi calon PN, Zulkifli Ismail dengan majoriti 322 undi.

P195 Bandar Kuching dimenangi Kelvin Yii Lee Yuen (PH-DAP) dengan majoriti 28,891.

P196 Stampin dimenangi Chong Chieng Jen (PH-DAP) dengan majoriti 7,158.

P198 Puncak Borneo dimenangi Datuk Willie Mongin (GPS-PBB) dengan majoriti 4,005 undi.

P199 Serian dimenangi Datuk Seri Richard Riot Jaem (GPS) dengan majoriti 16,697 undi.

P200 Batang Sadong dimenangi Rodiyah Sapiee (GPS) dengan majoriti 14,893.

P201 Batang Lupar dimenangi Mohamad Shafizan (GPS) dengan majoriti 14,463

P202 Sri Aman dimenangi DAtuk Seri Doris Sophia Brodi (GPS-PRS) dengan majoriti 4,039 undi.

P203 Lubok Antu dimenangi Roy Angau Gingkoi (GPS) dengan majoriti 100 undi

P204 Betong dimenangi Dr Richard Rapu (GPS) dengan majoriti 11,302 undi.

P206 Tanjong Manis dimenangni Yusuf Abd Wahab (GPS) dengan majoriti 13,908 undi

P209 Julau dimenangi Larry Sng Wei Shien (PBM) dengan majoriti 1,340 undi.

P211 Lanang dimenangi Alice Lau Kiong Yieng (DAP) dengan majoriti 11,544 undi.

P213 Mukah dimenangi Datuk Hanifah Hajar Taib (GPS) dengan majoriti 15,686 undi.

P218 Sibuti dimenangi Lukanisman Awang Sauni (GPS) dengan majoriti 11,745 undi.

P219 Miri dimenangi Chiew Choon Man (PH) dengan majoriti 6,159 undi.

P222 Lawas dimenangi Henry Sum Agong (GPS) dengan majoriti 5,677 undi

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More