Sumber Rujukan Globalisasi Anda

Senarai Calon Kerusi Parlimen PRU15

Berikut merupakan senarai calon-calon yang akan bertanding pada PRU 15 bagi seluruh negeri.

PERLIS

P003 ARAU

1. Datuk Rozabil Abd Rahman (BN)

2. Abdul Razak Abdul Khalek (PEJUANG)

3. Datuk Seri Shahidan Kassim (PN)

4. Fathin Amelina Fazlie (PH)

KEDAH

P004 LANGKAWI

1. Tun Dr Mahathir Mohamad (PEJUANG)

2. Datuk Armishah Siraj (BN)

3. Zabidi Yahya (PH)

4. Datuk Suhaimi Abdullah (PN)

P005 JERLUN

1. Dr Abd Ghani Ahmad (PN)

2. Datuk Seri Mukhriz Mahathir (PEJUANG)

3. Dr Mohamed Fadzil Mohd Ali (PH)

4. Datuk Othman Aziz (BN)

P008 POKOK SENA

1. Noraini Md Salleh (Warisan)

2. Datuk Ahmad Yahaya (PN)

3. Noran Zamini Jamaludin (BN)

4. Datuk Mahfuz Omar (PH)

P016 BALING

1. Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)

2. Cikgu Johari Abdullah (PH)

3. Lt Kol (B) Basir Ab Rahman (PEJUANG)

4. Ustaz Hassan Saad (PN)

P018 KULIM BANDAR BAHARU

1. Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail (PH)

2. Cikgu Roslan Hashim (PN)

3. Mohd Yusrizal Yusoff (PEJUANG)

4. Datuk Muhar Hussain (BN)

KELANTAN

P021 KOTA BHARU

1. Datuk Seri Takiyuddin Hassan (PAS)

2. Dr Hafidzah Mustakim (PH)

3. Datuk Rosmadi Ismail (BN)

4. Andy Tan @ Awang (PRM)

5. Prof Datuk Dr Che Musa Che Omar (PUTRA)

6. Izzat Bukhari (Bebas)

P029 MACHANG

1. Datuk Ahmad Jazlan Yaakub (BN)

2. Mejar (B) Muhamad Seman (PUTRA)

3. Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal (PN)

4. Rosli Allani S Abdull Kadir (PH)

PULAU PINANG

P041 KEPALA BATAS

1. Dr Siti Mastura Mohamad (PN)

2. Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (BN)

3. Danial Abdul Majed (PH+MUDA)

TERENGGANU

P038 HULU TERENGGANU

1. Datuk Rozi Mamat (BN)

2. Datuk Rosol Wahid (PN)

3. Alias Ismail (PH)

4. Mohd Khadri Abdullah (PEJUANG)

P042 TASEK GELUGOR

1. Datuk Wan Saiful Wan Jan (PN).

2. Muhammad Yusoff Mohd Noor (BN)

3. Abdul Halim Sher Jung (GTA)

4. Razak Ridzuan (PH)

5. Mohd Akmal Azhar (WARISAN)

P053 BALIK PULAU

1. Datuk Shah Headan Ayoob Hussain Shah (BN)

2. Datuk Muhammad Bakhtiar Wan Chik (PH)

3. Datuk Seri Johnny c’Hng Ewe Gee (Bebas)

4. Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid (PN)

5. Datuk Seri Sabaruddin Ahmad (Bebas)

6. Ahmad Fazli Mohamad (PEJUANG)

PERAK

P063 TAMBUN

1. Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu (PN).

2. Datuk Seri Anwar Ibrahim (PH).

3. Datuk aminuddin Md Hanafiah (BN)

4. Abdul Rahim Tahir (GTA)

P073 PASIR SALAK

1. Zairol Hizam Zakaria (GTA-Putra)

2. Nik Omar Nik Abdul Aziz (PH)

3. Jamaluddin Yahya (PN)

4. Khairul Azwan Harun (BN)

P075 BAGAN DATUK

1. Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (BN)

2. Datuk Seri Shamsul Iskandar Mohd Akin (PH)

3. Dr Muhammad Faiz Na’aman (PN).

SELANGOR

P095 PARLIMEN TANJONG KARANG

1. Azlan Sani Zawawi (PEJUANG)

2. Mohd Rosni Mastol (Bebas)
3. Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi (PN)

4. Siti Rahayu Baharin (PH+MUDA)

5. Datuk Habibah Mohd Yusof (BN)

P096 KUALA SELANGOR

1. Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad (PH).

2. Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz (BN).

3. Mohd Noor Mohd Sahar (PN)

4. Mohd Shaid Rosli (GTA).

P.098 GOMBAK

1. Datuk Seri Mohamed Azmin Ali (PN)

2. Datuk Seri Amirudin Shari (PH).

3. Datuk Megat Zulkarnain Omardin (BN).

4. Aziz Jamaludin Mhd Tahir (GTA).

P.101 HULU LANGAT

1. Mohd Sany Hamzan (PH)

2. Datuk Markiman Kobiran (PEJUANG)

3. Datuk Abdul Rahman Jaafar (Warisan)

4. Datuk Johan Abd Aziz (BN)

5. Dr Mohamed Noortheen Ahamed Mustafa (Bebas)

6. Dr Mohd Radzi Abd Latif ( PN)

P102 BANGI

1. Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir (PN)

2. Jamal Hisham Hashim (Bebas)

3. Hoh Lee Lee (BN)

4. Fauzi Hasim (Bebas)

5. Suthan Mookiah (Bebas)

6. Chee Chee Meng (PRM)

7. Syahredzan Johan (PH)

8. Anuar Salleh (GTA).

P105 PETALING JAYA

1. Datuk Mohamad Ezam Mohd Nor (PRM)

2. Dr KJ John (Bebas)

3. Chew Hian Tat (BN)

4. Mazween Mokhtar (PEJUANG)

5. Datuk Theng Book (PN)

6. Lee Chean Chung (PH)

P107 SUNGAI BULOH

1.Ahmad Jufliz Faiza (PRM)

2. Mohd Akmal Mohd Yusoff (PEJUANG)

3. Sifulinda @ Nurhaslinda Basri (Bebas)

4. Khairy Jamaluddin Abu Bakar (BN)

5. Syed Abdul Razak Syed Long Al Sagoff (BEBAS).

6. R Ramanan (PH)

7. Mohd Ghazali Md Hamin (PN)

P108 SHAH ALAM

1. Azli Yusof (PH)

2. Muhammad Rafique Rashid Ali (PEJUANG)

3. Hizatul Isham Abdul Jalil (BN)

4. Dr Afif Bahardin (PN)

WILAYAH PERSEKUTUAN

P118 SETIAWANGSA

1. Nik Nazmi Nik Ahmad (PH)

2. Bibi Sunita Sakandar Khan (PEJUANG )

3. Izudin Ishak (BN)

4. Lim Yen Tiong (BEBAS)

5. Mior Rosli Mior Mohd Jaafar (BEBAS)

6. Nurul Fadzilah Kamaluddin (PN)

P119 TITIWANGSA

1. Datuk Seri Johari Abdul Ghani (BN)

2. Khalid Abdul Samad (PH)

3. Dr Rosni Adam (PN)

4. Datuk Seri Khairuddin Abu Hassan (GTA)

P121 LEMBAH PANTAI

1. Dr Noor Asmah Mohd Razalli (PEJUANG)

2. Fauzi Abu Bakar (PN)

3. Ahmad Fahmi Mohamed Fadzil (PH)

4. Datuk Ramlan Askolani (BN)

P125 PUTRAJAYA

1. Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)

2. Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin (PN).

3. Dr Noraishah Mydin Abd Aziz ( PH).

4. Mohd Rosli Ramli (GTA)

NEGERI SEMBILAN

P129 KUALA PILAH

1. Kamarulzaman Kamdias (PEJUANG)

2. Datuk Eddin Syazlee Shith (PN)

3. Datuk Azman Idris (Warisan)

4. Nor Azman Mohamad (PH)

5. Datuk Adnan Abu Hassan (BN)

P.132 PORT DICKSON

1. Datuk Seri Aminuddin Harun (PH)

2. Datuk P Kamalanathan (BN)

3. Rafiei Mustapha (PN)

4. Ahmad Idham Ahmad Nadzri (GTA).

MELAKA

P.135 ALOR GAJAH

1. Shahril Suffian Hamdan (BN)

2. Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof (PN).

3. Muhammad Nazriq Abdul Rahman (GTA)

P.137 HANG TUAH JAYA

1. Adam Adli Abd Halim (PH)

2. Mohd Ridhwan Mohd Ali (BN)

3. Mohd Azrudin Md Idris (PN).

4. Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh (GTA)

P147 HANG TUAH JAYA

1. Adam Adli Abd Halim (PH)

2. Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh (PEJUANG)

3. Datuk Mohd Ridhwan Mohd Ali (BN)

4. Mohd Azrudin Md Idris (PN)

PAHANG

P089 BENTONG

1. Tan Sri Liow Tiong Lai (BN)

2. Young Syefura Othman (PH)

3. Datuk Roslan Hassan (PN)

4. Wong Tack (BEBAS)

WILAYAH PERSEKUTUAN

P124 BANDAR TUN RAZAK

1. Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail (PH)

2. Datuk Chew Yin Keen (BN)

3. Datuk Kamarudin Jaffar (PN)

JOHOR

P.143 PAGOH

1. Tan Sri Muhyiddin Yassin (PN)

2. Datuk Seri Razali Ibrahim (BN)

3. Iskandar Shah (PH)

P.148 AYER HITAM

1. Datuk Seri Dr Wee Ka Siong (BN)

2. Sheikh Umar Baghrib Ali (PH)

3. Muhammad Syafiq A Aziz (PN)

P.151 SIMPANG RENGGAM

1. Dr Maszlee Malik (PH)

2. Datuk Seri Hasni Mohamad (BN)

3. Kamal Kusmin (GTA)

4. Mohd Fazrul Kamat (PN)

P153 SEMBRONG

1. Datuk Seri Hishammuddin Hussein (BN)

2. Hasni Abas (PH)

3. Aziz Ismail (PN)

P159 PASIR GUDANG

1. Noor Azleen Ambrose (BN)

2. Hassan Abdul Karim (PH)

3. Mohammad Raffi Beran (PEJUANG)

4. Mohamad Farid Abdul Razak (PN)

P161 PULAI

1. Datuk Nur Jazlan Mohamed (BN)

2. Loh Kah Yong (PN)

3. Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH)

P162 ISKANDAR PUTERI

1. Tan Nam Cha (PN)

2. Datuk Jason Teoh (BN)

3. Liew Chin Tong (PH)

SABAH

P169 KOTA BELUD

1. Datuk Seri Abdul Rahman Dahlan (BN)

2. Isnaraissah Munirah Majilis (WARISAN)

3. Madeli @ Modily Bangali (PH)

P170 TUARAN

1. Madius Tangau PH)

2. Boby Lewat (Bebas)

3. Noortaip Suhaili (Bebas)

4. Joanna Sue Henley Rampas (WARISAN)

5. Muminin Kalingkong @ Norbinsha (PEJUANG)

6. Joniston Lumai @ Bangkuai (GRS)

P176 KIMANIS

1. Datuk Mohamad Alamin (BN)

2. Dr Daud Yusof (Warisan)

3. Rowindy Lawrence Odong (PH)

4. Amat Md Yusod (KDM)

5. Yusop Osman @ Othman (Pejuang)

SARAWAK

P193 SANTUBONG

1. Nancy Shukri (GPS)

2. Affendi Jeman (Bebas)

3. Mohamad Zen Peli (PH)

P197 KOTA SAMARAHAN

1. Rubiah Wang (GPS)

2. Abang Abdul Halil Abang Naili (AMANAH)

P198 PUNCAK BORNEO

1. Datuk Willie Mongin (GPS)

2. Diog Dios (PH)

3. Tomson Ango (PBK)

P203 LUBOK ANTU

1. Roy Angau Gingkoi (GPS)

2. Jugah Muyang (PN)

3. Langga Lias (PH)

4. Dr Johnicol Rayong (PSB)

P217 BINTULU

1. Tiong King Sing (GPS)

2.Duke Janteng (PN)

3. Chiew Chan Yew (DAP)

Selamat mengundi semua rakyat Malaysia. Pilihlah pemimpin yang boleh membantu anda dan rakyat Malaysia!!!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More